Uit het Doetinchems Vizier 27 jan.2010:

Gaanderens Mannenkoor eigentijdser

GAANDEREN - In een regio waar veel zangkoren zijn is het niet eenvoudig nieuwe leden te werven. Dat laatste is toch hetgeen koren op de been houdt. Het 60 leden tellend Gaanderens Mannenkoor, dat al ruim 40 jaar bestaat wil zich dan ook nadrukkelijk gaan profileren.

>Het koor maakt zich op voor een openbare repetitieavond op 7 februari in De Gruitpoort in Doetinchem. Daar moet getoond en vooral gehoord worden dat het koor met de tijd mee gaat en zich niet beperkt tot het uitvoeren van gedragen muziek.

Voorzitter Dick Schakel: "Er zijn veel mensen die zingen. Zomaar omdat ze het leuk vinden. Dus voor ons geldt niet het argument "maar ik kan niet zingen". Eerst eens mee doen en mee luisteren. Dan pas een beslissing nemen. Voorop staat uiteraard dat er plezier beleefd wordt aan het zingen. Daar is een wisselwerking in tussen de koorleden en de toehoorders. Als beide partijen genoegen beleven aan een concert dan is dat de juiste koers. En die willen we varen."

Het Gaanderens Mannenkoor werd in 1964 opgericht en staat sinds 1995 onder leiding van de alom bekende musicus en dirigent Ben Simmes. Zijn taak is het de eerste en tweede tenoren en de beide baspartijen tot een harmonieus geheel te verbinden. Daar slaagt de dirigent heel behoorlijk in, want het koor heeft een gevestigde naam in de verre regio. "Maar toch willen we meer. Vandaar ook dat we de openbare repetitieavond onder het motto 'Van Bach tot Beatles' uitvoeren. Onze muziekcommissie is druk doende om het repertoire te moderniseren. Zonder dat we overigens afbreuk willen doen aan de cultuur en de tradities van het koor. Maar de maatschappij verandert en dat moet toch ook terug te vinden zijn in de muziekkeuze van ons koor."

Schakel c.s. hopen op veel bezoek tijdens de openbare repetitieavond. "Het koor studeert dan op een partituur dat het nog niet kent. Alle gelegenheid dus om mee te maken hoe zoiets in zijn werk gaat en hoe onze dirigent de stemmen aaneen weet te smeden. We nodigen zangliefhebbers dan ook van harte uit mee te komen zingen en ons koor te leren kennen."

Foto

Passie voor het zingen; dat straalt het Gaanderens Mannenkoor tijdens elke repetitie weer uit.